John Wick'in yıldızı Lance Reddick hayatını kaybetti!

Lance Reddick hayatını kaybetti. John Wick film serisinde Charon rolünde oynayan ünlü aktörün evinde ölü bulunduğu belirtildi. Peki, Lance Reddick kimdir, kaç yaşındaydı, nereli? Lance Reddick neden öldü? Lance Reddick oynadığı diziler, filmler...

John Wick'in yıldızı Lance Reddick hayatını kaybetti!

Ünlü oyuncu Lance Reddick hayatını kaybetti. John Wick filmde Charon karakterini canlandıran ünlü oyuncu, 61 yaşındaydı. Reddick, 'The Wire' dizisindeki 'Cedric Daniels' ve 'Fringe' dizisindeki 'Phillip Broyles' rolleriyle de tanınmıştı. Ünlü aktörün doğal sebeplerden öldüğü açıklandı. Peki, Lance Reddick kimdir? Hangi dizi, filmlerde oynadı? İşte Lance Reddick hayatı...

LANCE REDDICK KİMDİR?

Lance Reddick, 7 Haziran 1962'de Baltimore, Maryland'de dünyaya gelmiştir. 61 yaşındaki oyuncu The Wire dizisindeki Cedric Daniels ve Fringe dizisindeki Philip Broyles karakterleri ile ünlenmiştir. Oz dizisinde Dedektif Johnny Basil'i, Lost dizisinin dördüncü ve beşinci sezonlarında ve Law & Order dizisinin iki bölümünde rol almıştır. 2003 yılında çekilen Jay-Z/Beyoncé "'03 Bonnie & Clyde" klibinde şef polis memurunu oynamıştır.

John Wick'in yıldızı Lance Reddick hayatını kaybetti! - Resim : 1

Oz'da Dedektif Johnny Basil'i, Lost'ta Matthew Abaddon'u, John Wick serisinden Charon'u ve Godzilla vs. Kong'da Guillermin'i canlandırması ile tanınır. Video oyunlarında ise Quantum Break'te Martin Hatch'i, Horizon Zero Dawn ve Horizon Forbidden West'te Sylens'ı, Destiny ve Destiny 2 serisinde ise Commander Zavala'yı seslendirmiştir. Şu an Amazon Primeda yayınlanan Bosch dizisinde Başkan Yardımcısı Irvin Irving'i oynamaktadır.

John Wick'in yıldızı Lance Reddick hayatını kaybetti! - Resim : 2

Reddick 2014'te çıkan aksiyon gerilim filmi John Wick'te Charon olarak yer aldı, bu rolü iki devam filminde de canlandırdı. Temmuz 2021'de Reddick'in John Wick: Chapter 4'teki rolünü tekrar oynayacağı doğrulandı.

John Wick'in yıldızı Lance Reddick hayatını kaybetti! - Resim : 3

2014 yılında Amazon Prime serisi Bosch'ta Chief Irvin Irving rolünü canlandırmaya başladı.

2016'da Reddick, kıyamet sonrası korku filmi The Domestics'ta rol aldı. Film 28 Haziran 2018'de vizyona girdi. Reddick daha sonra 2018 korku gerilim filmi Monster Party'de rol aldı. Ayrıca 2017 video oyunu Horizon Zero Dawn'da Sylens karakterini seslendirdi. Yaklaşan devam oyunu olan Horizon Forbidden West'teki rolünü yeniden canlandırmaya hazırlanıyor.

2021'de Reddick, Godzilla vs. Kong filminde rol aldı. Reddick, Netflix'in canlı aksiyon Resident Evil dizisinde Albert Wesker'ı oynayacak.

kimdir
Survivor'da kim elendi, kim gitti? Bodrum'da 1 lahmacun 310 TL Devin'den Aslan'a sürpriz evlilik teklifi! Seda Sayan estetiğe doymuyor