İYİ Partili Oktay Vural'dan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a sert sözler: Mecbur ve mahkum muyuz?

14-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen seçimlerde ağır yenilgi alan 6'lı masa yerel seçim öncesi resmen dağıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 81 ilde kendi adaylarıyla seçimlere gireceğini açıklamasının ardından CHP'den tepkiler geldi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, bu eleştirilere sert çıktı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara dahil ayrı seçime gireceklerini söyledi.

İYİ Partili Oktay Vural'dan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a sert sözler: Mecbur ve mahkum muyuz? - Resim : 1

İYİ Parti lideri, 81 ilde aday çıkaracaklarını söyleyerek, "Belki bizimki seçilecek. Öyle adaylar çıkaracağız ki… İzmir’de CHP ceketini assa seçilir diye bir kanaat var. Ümit Özlale şu an itibariyle çalışıyor. “Ben adayım” dedi. 81 ilde aday çıkaracağız. Ama küçücük ilçelerde öyle şeyler olur ki teşkilatlar kendi aralarında ortaklık yapıyorlar. Onlar yapılabilir" ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Oktay Vural'dan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a sert sözler: Mecbur ve mahkum muyuz? - Resim : 2

İBB Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkaracaklarına ilişkin kararını değerlendirdi. İttifakın hala gerekli olduğunu söyleyen İmamoğlu, "Akşener, İYİ Parti ve yöneticileriyle müzakerenin diyaloğun çok sağlıklı bir şekilde yürütülebileceğini, yönetilebileceğini düşünüyorum. Elbette bunun karşılıklı gerekleri var, zaman gösterecek" dedi.

İYİ Partili Oktay Vural'dan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a sert sözler: Mecbur ve mahkum muyuz? - Resim : 3

İYİ Parti kanadından yapılan açıklamalarda ise ittifaka kapılar kesin bir dille kapatıldı.

İYİ Partili Oktay Vural'dan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a sert sözler: Mecbur ve mahkum muyuz? - Resim : 4

"BİZİM ADAYLARIMIZA OY VERİN"

Yaşananlara ilişkin Haber Global TV canlı yayınında Çağlar Cilara'ya değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, CHP'ye yönelik sert ifadeler kullandı.

Oktay "Memleketi çok seviyorlarsa, 'söz konusu vatan, gerisi teferruat' diyorlarsa hodri meydan" diyen Vural, "Buyursunlar İYİ Parti'nin adaylarını desteklesinler. Türkiye'yi önemsiyorsunuz madem bizim adaylarımızı destekleyin" dedi.

İYİ Partili Oktay Vural'dan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a sert sözler: Mecbur ve mahkum muyuz? - Resim : 5

"CHP'LİLER RABBENA HEP BANA"

CHP'lilerin "Rabbena hep bana" dediğini vurgulayan Vural, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a da ateş püskürdü.

Yavaş ve İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmaları için yapılan çağrılara kulak asmadıklarını belirten Vural, "Cumhurbaşkanlığına talip olmayana ne diyecekler CHP'liler? Kazanacak aday dediğimizde usul belirleyenler ne diyecek? CHP'liler de bunlara gülüp geçiyorlardır." diye konuştu.

İYİ Partili Oktay Vural'dan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a sert sözler: Mecbur ve mahkum muyuz? - Resim : 6

"EKREM İMAMOĞLU VE MANSUR YAVAŞ'A MECBUR VE MAHKUM MUYUZ?"

Sözlerinin devamında sesini bir hayli yükselten Vural, "Mecbur ve mahkum muyuz? İBB Başkanı'nın vizyonunu takip etme mecburiyetinde miyiz? İmamoğlu'nun genel başkanlık iddiaları var. İYİ Parti her şeyi yaptıktan sonra başarılı olmamasına rağmen bunu yapması mı gerekiyor?" diyerek sözlerini noktaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere müjde! CHP'de Kurultay tarihi belli oldu Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu İmamoğlu'ndan belediye başkanlarına 'Özgür Çelik' tehdidi!