Fatih'teki iç giyim mağazasının mankenlerine saldırı

Fatih'teki bir kişi iç giyim mağazasının önünde duran mankenlere saldırdı. Mankenlere "Bunlar kadın bedenini teşhir ediyor" gerekçesiyle saldıran şahıs paniğe sebep oldu.

İstanbul Fatih'teki iç giyim mağazasında panik anları yaşandı.

İç giyim mağazasının önündeki cansız mankenleri saldırıya uğradı.

Saldırgan, kadın iç çamaşırı giydirilen cansız mankenleri tekmeleyerek yere düşürdü.

Fatih'teki iç giyim mağazasının mankenlerine saldırı - Resim : 1

Mağaza sahibi kadın, kapı önüne çıktığında, saldırganın "Bunlar kadın bedenini teşhir ediyor" diye bağırarak uzaklaştığını gördü.

Saldırı görüntüleri sosyal medyada yayınlanınca tepki gördü.

Fatih'teki iç giyim mağazasının mankenlerine saldırı - Resim : 2

"ÇOK KORKTUM TİTREMEYE BAŞLADIM"
İşyeri sahibi Melis Alptekin şu ifadeleri aktardı;

Bir anda mankenler yere düşmeye başladı. Rüzgar olduğu için önce rüzgardan zannettim ama sonra yukarı çıktım. Bir adam mankenleri tekmeliyordu. Sonra sinirli bir şekilde 'Buranın sahibi kim' diye bağırmaya başladı. Sonrasında 'Siz Müslümansınız, bunlar kadın bedenini teşhir ediyor. Siz nasıl bunları buraya koyarsınız' diye bağırmaya başladı. Çevredekilerin müdahalesi ile uzaklaştırıldı. Çok korktum titremeye başladım. Neye uğradığımı şaşırdım

"MANKENLERİ YİNE ÇIKARDIM, HATTA DAHA GÜZEL GİYDİRDİM"
"Bu sabah yine gelmiş" diyen Alptekin, "Diğer çalışanlarımız görmüş, gelip kapının önünü kontrol etmiş. Ben o sırada olmadığım için mankenler kapının önünde yoktu, mankenleri göremeyince gitmiş. Ben geldim, mankenlerimi yine çıkardım. Hatta daha güzel giydirdim. Çünkü biz onların zihniyetinden korkmuyoruz artık. Şikayetçi olmadım. Çünkü şikayetçi olsam bile ne yapılabilir diye düşündüm" dedi.

Fatih'teki iç giyim mağazasının mankenlerine saldırı - Resim : 3

Bu yollara dikkat! Trafiğe kapatılıyor Deprem oluyor sanarak balkondan atlayan genç kadın hayatını kaybetti Süper Hücre nedir, nasıl oluşur? Türkiye 2023 yılının devamını nasıl geçirecek?