Deyrizor halkı terör örgütü PKK'yı protesto etti

Terör örgütü PKK'nın işgal ettiği Suriye'nin doğusundaki Deyrizor'da halk ayaklandı. Granij köyü meydanında toplanan onlarca kişi, PKK'nın yolsuzluklarını protesto etti.

Deyrizor halkı terör örgütü PKK'yı protesto etti
  • Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde terör örgütü PKK/YPG'nin baskısı altındaki bölge halkı, örgütün yolsuzluklarını protesto etti.
  • Deyrizor kırsalındaki Granij köyü meydanında toplanan onlarca kişi, terör örgütü PKK/YPG'nin baskılarına son vermesini istedi.
  • Göstericiler, PKK/YPG'nin bölgede yaşanan yolsuzluklara son vermesini, elektrik, su ve hayvan yem tedarikinin sağlanmasını ve halka yönelik baskıların hafifletilmesini talep etti.
  • Göstericiler, "Elektrik yaşamın omurgasıdır ancak öldü ve yolsuzluğun mezarlarına gömüldü", "Bölgeyi ötekileştirdiğiniz yeter artık. Biz de diğer bölgeler gibi elektrikten hakkımızı istiyoruz", "Biz sadece tarım ve içme suyu istasyonlarına elektrik istiyoruz" yazılı dövizler taşıdı.

DEYRİZOR'DAKİ PKK/YPG İŞGALİ

  • Örgütün, ABD ordusunun desteğiyle "DEAŞ ile mücadele" adı altında işgal ettiği Deyrizor'daki nüfusun tamamı Araplardan oluşuyor.
  • Terör örgütü, işgalindeki bölgelerde çocuk yaştaki Arapları zorla silah altına alıyor.
  • Bölgedeki kuyulara el koyarak elde ettiği petrolü, ABD yaptırımlarına rağmen Şam yönetimine kaçakçılar aracılığıyla satarak gelir sağlayan örgüt, elde ettiği geliri kendi faaliyetleri için kullanırken, bölge halkını yerel hizmetlerden ve yardımlardan mahrum bırakıyor.
İsrail daha çok katliam için BM'den kurtulmak istiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uluslararası firmalara davet Cumhurbaşkanı Erdoğan Libya Başbakanı Dibeybe ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dubai'de BAE Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü