CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den Lütfü Savaş açıklaması

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay halkının 6 Şubat'taki Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a olan tepkisi hakkında açıklamalarda bulundu. Halkın sesine kulak vereceklerini vurgulayan Özel, "Bize bir şehirden yanlış yaptığımız sinyali veriliyorsa, bu değerlendirilir. Milletin sesini duymak önemlidir." dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den Lütfü Savaş açıklaması
  • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partinin eski genel başkanlarından ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın birinci ölüm yıl dönümünde düzenlenen anma törenine katıldı.
  • CHP lideri Özel, Devlet Mezarlığı'nda törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den Lütfü Savaş açıklaması - Resim : 1

"DEM'E DE YENİDEN REFAH'A DA BAŞARILAR"

  • 31 Mart'taki Yerel Seçimler için açık ittifak yapmaları beklenirken DEM Parti'nin adaylarını açıklaması Türkiye gündemine oturmuştu.
  • İstanbul'da da adayını açıklayan DEM Parti'nin kararı CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e soruldu.
  • Soruları yanıtlayan Özel, "Hem DEM Partinin hem Yeniden Refah Partisi’nin ve bütün siyasi partilerin adaylarına başarılar diliyorum." dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den Lütfü Savaş açıklaması - Resim : 2

AK PARTİ'YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

  • AK Parti'nin seçim çalışmalarına yapılan saldırıya da değinen Özel, "Dün, AK Parti’nin saldırıya uğrayan adayını dakikalar içinde aradım. Demokrasiye yapılmış saldırıdır. Kendi adayımıza yapılmış sayıyoruz. Bu seçim atmosferinde bütün adayların özgürce propaganda yapabildikleri, sandıkların ve seçmenlerin baskı altına alınmadığı en özgür propagandanın ve en barışçıl seçimin yaşanmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den Lütfü Savaş açıklaması - Resim : 3

HATAY'DA DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

  • 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde devlet kademesi ve muhalefet liderleri Hatay'a gitmişti.
  • CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Hatay halkı tarafından protesto edildi.

CHP Genel Başkanı Özgür özel bu konunun sorulması üzerine ise şu cevabı verdi;

"Siyaset, vatandaşın söylediğini duyma sanatıdır. CHP olarak, bütün bölgelerde adayları anketlerle belirledik. Adaylık sonrası ölçme, değerlendirme anketleri de önemlidir. Bu anketler, yüksek örneklerle yapılan anketlerdir. Bize bir şehirden yanlış yaptığımız sinyali veriliyorsa, bu değerlendirilir. Milletin sesini duymak önemlidir. Anketlerde bir şey görüyorsak, müdahale ediyoruz, müdahale ederiz."

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den Lütfü Savaş açıklaması - Resim : 4

"SİYASİLER ANKARA'DA İTTİFAK KURAMAYABİLİR AMA MİLLET..."

  • 31 Mart'taki Yerel Seçimler için adaylarını belirlediklerini belirten CHP Genel Başkanı Özgür Özel, halkın kendi ittifakını yapması gerektiğini savundu.
  • Açıklamalarda bulunan Özel, "Bütün adaylara ve siyasi partilere başarılar diliyoruz. Büyük oranda adaylarımızı belirledik, tamamlıyoruz. Büyük bir seçim başarısı için, büyük bir coşku için ve Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük ittifakı için yola çıkmış durumdayız. Bu ittifakın adı da Türkiye İttifakı’dır. Geçtiğimiz seçimlerde bize 11 büyükşehri emanet eden milletimizin emanetine saygı duyduk, çok iyi baktık. Şimdi onlardan emaneti bir 5 yıl daha istiyoruz. Bizde olmayan belediyelerde de bundan önceki dönemde nasıl çalıştıysak olmayanlara da aynı belediyeciliği vaat ediyoruz. Siyasiler Ankara’da ittifak kuramayabilirler ama millet sandıkta ittifakı kurar" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den Lütfü Savaş açıklaması - Resim : 5

Naci Görür'den Hakkari depreminin ardından korkutan açıklama Devlet Bahçeli: CHP ve DEM'in ayrı aday çıkarması sinsi bir oyun Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Gelin Tekirdağ'ı CHP'den kurtaralım" çağırısı Hamza Dağ'dan suya indirim ve ulaşıma çözüm sözü