CHP'de değişim yok! Özgür Özel HEDEP ile ittifaka göz kırptı: Kayyum işine kökten karşıyız

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kayyum uygulamasına karşı olduklarını söyledi. Özel, genel seçimlerin 2. turu öncesi Zafer Partisi ile yapılan gizli protokolden Kürt seçmenlerin rahatsız olduğunu söyledi. Özel, HEDEF ile ittifak ile ilgili olarak da "Onlarla da bir iş birliği yapacaksak bunu kamuoyunun bilmeye hakkı var" ifadelerini kullandı.

CHP'de değişim yok! Özgür Özel HEDEP ile ittifaka göz kırptı: Kayyum işine kökten karşıyız
 • CHP'de yapılan kurultayın ardından Kemal Kılıçdaroğlu'nu koltuğundan etmeyi başaran Özgür Özel, yeni genel başkan seçildi.
 • Ekrem İmamoğlu'yla beraber partide değişim naraları atanların başını çeken Özel, seçmenin değişimden umutlu olduğunu dile getirdi.
 • Fakat ne kadar böyle dese de gelir gelmez yaptığı ilk şey teröristlere selam vermek oldu.
 • Psikolojik üstünlüğün muhalefete geçeceğini belirten Özel, "Toparlanan bir muhalefet olacağız. Yerel seçimlerde elde edilecek bir başarı, psikolojik üstünlüğün muhalefete geçmesine neden olacak." dedi.

"HEDEP İLE İTTİFAĞA AÇIĞIZ"

 • CHP lideri Özel daha sonra HEDEP ile ittifak konusunda açık oldukları sinyalini verdi.
 • HEDEP'li yöneticileri CHP Genel Merkezi'ne davet ettiğini söyleyen Özel, bir görüşme olacaksa açıktan yapılması taraftarı olduğunu vurguladı.

KÜRT SEÇMENLERE GÖZ KIRPTI

 • Özel daha sonra genel seçimlerde ikinci tur öncesi Zafer Partisi'yle yapılan protokolden bazı Kürt seçmenlerin rahatsızlık duyduğunu vurguladı.
 • Özel son olarak ise terörle bağlantılı oldukları için kayyum atanan belediyelerle ilgili konuştu.
 • BirGün'ün haberine göre Özel, kayyum uygulamasına kökten karşı olduklarını belirtti.
 • "Zafer Partisi'yle yapılan gizli protokolün bazı Kürt seçmenleri ciddi şekilde rahatsız ettiğini duydum"

‘DEĞİŞİM OLMAZSA OY VERMEYECEĞİZ, GİZLİ PROTOKOLE ÇOK KIZIYORUZ’

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in konuyla ilgili ifadeleri şöyle:
“CHP’nin bugün yakaladığı ivme ile belli ittifak kapıları aralanamasa da başarılı olabileceğini görüyorum. HEDEP Eş Genel Başkanları ile aradıklarında ayrı ayrı görüştük. Onlara da söyledim. ‘Ziyarete gelmek isteriz’ dediler, beklerim dedim. ‘Meclis’e mi’ diye sordular, ‘Hiç fark etmez’ dedim. Genel Merkez’e de gelebileceklerini söyledim. Tercihi onlara bıraktım. Onlarla da bir iş birliği yapacaksak bunu kamuoyunun bilmeye hakkı var. Bir görüşme olacaksa açıktan yapılmasına yönelik isteği son derece haklı bir talep olarak görüyorum. ‘Siz bize destek verin hem de bunu kamuoyunda söylemeyelim’ deme niyetinde değilim. Hatta bunun şu açıdan da sağlıklı olacağını düşünüyorum, bütün seçmen, belli hassasiyetleri olan, belli beklentileri olan seçmenler bilsin bu seçim bölgesinde biz şu siyasi partiyle şöyle bir işbirliği içerisindeyiz. Mesela Zafer Partisi'yle yapılan gizli protokolün bazı Kürt seçmenleri ciddi şekilde rahatsız ettiğini ve bunun bize bir maliyet yüklediğini de kendi kulaklarımla duydum. Diyarbakır’da, ‘Değişim olmazsa oy vermeyeceğiz, gizli protokole çok kızıyoruz’ diye bir sürü Kürt seçmen yüzüme söyledi’’

"KAYYUM İŞİNE KÖKTEN KARŞIYIZ"

‘‘Kayyum işine kökten karşıyız. Burada diyorlar ki ‘Devletle HEDEP görüşüyor ve aday çıkarmaları karşılığında kayyum atamama gibi birtakım iddialar var.’ Bunu çok tehlikeli buluyorum. AK Parti, siyasi etiği olmayan, sözüne en güvenilmeyecek, bugün böyle söyleyen yarın tam tersini yapan bir partidir. Yani CHP’ye kaybettirmek için ‘Her yerde aday çıkarılsın’ deyip kayyum atamama sözü verip, seçimin ertesi günü kayyum atar. AK Parti’ye aldanmamak lazım.’’
Dilan Polat'ın avukatı Ahmet Gün'den Rise And Shine itirafı! Saldırı hazırlığındaki 4 PKK'lı terörist öldürüldü Interpool'den kaçtı Türk polisi yakaladı Taraftar gruplarından İsrail'e tepki