Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YRP'ye sert çıkış: Hiç kimse Filistin meselesinde bizi sorgulayamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Meclis Grup Toplantısı'ndaki açıklamalarında İsrail'in Gazze'ye 7 Ekim'den bu yana yaptığı soykırımla ilgili konuştu. Erdoğan, seçim sürecinde tutumunu Gazze tutumunu eleştiren Yeniden Rehaf Partisine de "Filistin meselesinde sorgulayacak kapasitede değildir. Bizim hayatımız Filistin mücadelesiyle geçmiştir. Biz birileri gibi Filistin'in yerini Gazze'de yaşanan zulmü 7 Ekim'de öğrenmedik." sözleriyle yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YRP'ye sert çıkış: Hiç kimse Filistin meselesinde bizi sorgulayamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Meclis Grup Toplantısı'nda Filistin meselesine değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YRP'ye sert çıkış: Hiç kimse Filistin meselesinde bizi sorgulayamaz - Resim : 1

Cumhurbaşkanı, sürekli altını çizdiği Filistin meselesine burada da değindi. İsrail'in Gazze'deki katliamına vurgu yapan Erdoğan, Hamas'ı Kavuyi Milliye'ye benzetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YRP'ye sert çıkış: Hiç kimse Filistin meselesinde bizi sorgulayamaz - Resim : 2

Erdoğan, bu sözlerinin bir bedeli olduğunu belirtirken olası tüm suikast, saldırı ve darbe girişimlerine boyun eğmeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YRP'ye sert çıkış: Hiç kimse Filistin meselesinde bizi sorgulayamaz - Resim : 3

HİÇ KİMSE FİLİSTİN MESELESİNDE BİZİ SORGULAYAMAZ

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Türkiye'nin güvenliğini ilgilendiren meselelerde geri adım atmadan haklarımızın peşinden koşacağız. Terör devleti İsrail, 7 Ekim'den bu yana hem Gazze'de hem Batı Şeria'da bir soykırım icra ediyor. İsrail, büyük bir şımarıklık içinde insanlık tarihine şimdiden utançla yazılmış bir katliam yürütüyor. Şimdi seçim sürecinde de seçim sonrasında da bir takım merkezlerden şahsıma ve partimize yönelik insafsız ithamlarda bulunuldu. Bunların bize karşı kullanıldığını da gördük. Yalan iddialar üzerinden bizi, partimizi, hükümetimizi töhmet altında bıraktılar. Bazı sözde partiler bu konuda bizim nasıl tavır takındığımızı bildikleri halde bizi kalkıp eleştiri yağmuruna tuttular. Bunu söylemek istemezdim ama mecbur kaldım. Hiç kimse ne şahsımı ne de bu kutlu kadroyu Filistin meselesinde sorgulayacak kapasitede değildir. Bizim hayatımız Filistin mücadelesiyle geçmiştir. Biz birileri gibi Filistin'in yerini Gazze'de yaşanan zulmü 7 Ekim'de öğrenmedik. Hafta sonu yine Filistin davasının lideri misafirim olacak. Beraber birçok şeyi konuşacağız dertleşeceğiz. 15 Temmuz ihaneti siyonizmin uşağı vatan haini FETÖ tarafından bizim Filistin hassasiyetimizi kırmak için yapıldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YRP'ye sert çıkış: Hiç kimse Filistin meselesinde bizi sorgulayamaz - Resim : 4

KUAYİ MİLLİYE NEYSE HAMAS DA ODUR

Milli mücadele sırasında Türkiye'de Kuvayi Milliye neyse Hamas da işte aynen odur. Bunu söylemenin de bir bedeli olduğunu elbette farkındayız. Ne suikast girişimi, ne darbe girişimlerinize ne de ekonomik saldırılarınıza boyun eğmeyeceğiz. Tayyip Erdoğan olarak tek başıma kalsam dahi Filistin halkının sesi olmaya devam edeceğim. Filistin hassasiyemizi sorgulayanlar rezil olacak mahcup olacaklardır.

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı AK PARTİ Kanun tekliflerine hazırlanıyor Kaç öğretmen atanacak, hangi branşlarda olacak? "Biz bitti demeden bitmez"