HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu'dan 6'lı masa eleştirisi: CHP dışındaki partilerin tamamı HDP kadar oy almıyor

Tele1 canlı yayınında konuşan HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, 6'lı masadaki partileri, "CHP dışındaki partilerin tamamı HDP kadar oy almıyor." diyerek aşağıladı. 6'lı masa ortaklarına eleştirilerini sürdüren Kenanoğlu, CHP ile ittifak kurmaları durumunda bakanlık isteyeceklerini de ifade etti.

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu'dan 6'lı masa eleştirisi: CHP dışındaki partilerin tamamı HDP kadar oy almıyor

14 Mayıs seçimlerine iki aydan az bir süre kaldı.

Sayılı günlerin kaldığı Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken, siyaset arenasında da vites yükseliyor.

Tele1 canlı yayınında konuşan HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, HDP'nin beklentilerini ve şartlarını anlattı.

"HDP KADAR OY ALMIYOR"
HDP'li Kenanoğlu 6'lı masadaki partileri, "CHP dışındaki partilerin tamamı HDP kadar oy almıyor." diyerek aşağıladı.

"Her biri cumhurbaşkanı yardımcılığı, bakanlık alıyor" diyerek 6'lı masa ortaklarına eleştirilerini sürdüren Kenanoğlu, Meral Akşener'in masayı terk etmesini hatırlatarak, "Bakanlık kavgasından neredeyse dağılıyorlardı" ifadesini kullandı.

Kenanoğlu, bakanlık isteyeceklerini de şöyle açıkladı:

Masadaki her parti cumhurbaşkanı yardımcılığı, bakanlık alacak. Ama yüzde 10-13 oyu olan HDP hiçbir şey isteyemeyecek. Hiçbir şart ortaya koyamayacak. Siz bakanlık yüzünden cumhurbaşkanlığı yardımcılığı yüzünden birbirinize girdiniz. Masayı dağıtıyordunuz. HDP de ittifakı destekleyecekse ki desteklemek istediğini beyan etmiştir, demokrasi noktasında neler istediğini ortaya koysun ve bunlarda bir anlaşma sağlansın. Siyasette, "siz bize oy verin, güvenin" diye bir şey yok.
İki anket, iki farkı sonuç Savcı Sayan istifa etti İnce'den 'kararım kesin' mesajı İYİ Parti'den dikkat çeken seçim afişi