Ümit Özdağ ile Cübbeli Ahmet arasında 'cennet-cehennem' tartışması

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında zenginlik-fakirlik diyalogu yaşandı. Cübbeli Ahmet, "Fakir zenginden 500 sene önce cennete girecek" deyince Özdağ, "Ahmet Hoca, senin 500 sene cennetin kapısında beklemeni hiç istemem. Servetini fakirlere dağıt ve 500 sene erken cennete gir" dedi. Bu yanıt karşısında sakinliğini koruyamayan Cübbeli Ahmet sözlerinin 'Kur’an şerîatı' olduğunu söyledi.

İsmailağa Cemaati'nin ‘popüler’ ismi ve kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, son açıklamalarıyla gündemde. Ünlü, "Fakir 500 sene evvel cennete giriyor, zekatını veren zengin sabreden fakirden 500 sene sonra cennete giriyor. İkisi de cenneti hak etmiş, ama 500 sene evvel cennete girmek ne demek ya?" diyerek dikkatleri üzerine çekmişti.

Ümit Özdağ ile Cübbeli Ahmet arasında 'cennet-cehennem' tartışması - Resim : 1

"SERVETİNİ FAKİRLERE DAĞIT"

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cübbeli Ahmet'in açıklamalarına kayıtsız kalamayarak Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Cübbeli Ahmet'in vidosunu paylaşan Özdağ şu ifadeleri ekledi:

"Ahmet Hoca, senin 500 sene cennetin kapısında beklemeni hiç istemem. Servetini fakirlere dağıt ve 500 sene erken cennete gir. Bir de sorayım, zengin şeyhler fakir müritlerinden 500 sene sonra mi cennete girecekler?"

Ümit Özdağ ile Cübbeli Ahmet arasında 'cennet-cehennem' tartışması - Resim : 2

"15 YAŞIMDAYKEN ÖZEL ŞOFÖRÜM MERCEDES'LE BENİ SOHBETE TAŞIRDI"

Özdağ'ın kendisine söylediklerini gören Cübbeli Ahmet ise mal varlığını sıraladı. Özdağ'ın paylaşımını alıntılayan Cübbeli Ahmet şunları kaydetti:

"Ey Ümit Özdağ! Benim babam 80 yılında Türkiye demirinin yüzde 80’ini elinde bulunduracak derecede zengin idi. Ok Çivi markası hala birçoklarının hafızasında kazılıdır. 80 senesinde 15 yaşımdayken 80 model Mercedes’le özel şoförüm beni camilerde sohbete taşırdı. Ama 28 Şubat cuntasının marifetiyle babam iflas ettirildi. Ben de hapislere atıldım. Ama şu anda zenginlikten nasibim yoktur. 

Ümit Özdağ ile Cübbeli Ahmet arasında 'cennet-cehennem' tartışması - Resim : 3

“ZENGİN OLDUĞUMA DAİR ELİNDE BELGE VARSA ÇIKAR”

Yıllardır telif ücretlerimle babamın borçlarını ödemek ve hacizlerini kaldırmakla uğraştım. Şu anda yüzden fazla matbu eserim bulunmaktadır. Dolayısıyla ben diğer bazı hocaların aksine bu işe zengin başladım nisbi olarak fakir bitirdim. Benim şu anda zengin olduğuma dair elinde ne belge varsa çıkar görelim. İslamiyet'e göre herkes kendi mülkiyetinde olana göre zekat vermektedir.

"CENNETE İLK GİRENLERLE BİRLİKTE GİRMEYİ ÜMİT EDİYORUM"

Şu anda benim ve çoluk çocuğumun oturduğumuz evlerden başka gelir getiren hiçbir mal varlığım yoktur. Bu evlerin hepsi de babamın zengin zamanında alınan evlerin satılması suretiyle alınmıştır ki hangi tarihte neyin satılıp neyin alındığı tapu kayıtlarında müsecceldir. Kendi üstümde de Esenyurt’taki yüz metre arsadan başka bir tapu yoktur. Orayı da haberimiz olmadan devlet trafo kurarak bedava kullanmaktadır. Geri kalan telif ücretleri ise bu pahalılıkta zaten başa baş denk gelmektedir. Dolayısıyla cennete ilk girenlerle birlikte girmeyi ümit ediyorum.

Ümit Özdağ ile Cübbeli Ahmet arasında 'cennet-cehennem' tartışması - Resim : 4

“SENİ DE KUR’AN ŞERÎATINA İNANARAK CENNETE GİRMEYE DAVET EDİYORUM”

Ama senin Mossad’la görüşen biri olman hasebiyle dünya derin devletiyle ilişkilerinden dolayı neler kazandığın kimsenin malumu değildir. Kur’an şerîatına inanmıyorsan zaten cennete girmen söz konusu da değildir. Ben faraza zengin olsam da yine cennete girme ümidim var. Seni de Kur’an şerîatına inanarak cennete girmeye davet ediyorum. Amelin olmasa da bu hususta sadece iman dahî gecikmeli de olsa cennete girmene yeter!"

Ümit Özdağ ile Cübbeli Ahmet arasında 'cennet-cehennem' tartışması - Resim : 5

Bahçeli'den KKTC'yi suçlayan BM'ye sert tekpi Öztrak: Konya'yı bile alacağız, göreceksiniz Davutoğlu, "Özdağ'ın İçişleri Bakanı olduğu bir ülkede yaşayamam" Babacan, CHP'yi topa tuttu