100 bin imza süreci sona erdi! YSK Başkanı Ahmet Yener'den önemli açıklamalar

YSK Başkanı Ahmet Yener'in son dakika açıklamasına göre Erdoğan, Kılıçdaroğlu, İnce ve Oğan'ın adaylıkları kesinleşti. Buna göre 28 Mart günü geçici, 31 Mart günü kesin aday listesi açıklanacak.

100 bin imza süreci sona erdi! YSK Başkanı Ahmet Yener'den önemli açıklamalar

Cumhur İttifakı'nda aday aylar öncesinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak açıklanırken, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ise Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Meclis'te grubu bulunmayan adayların 100 bin imza ile adaylıklarının kesinleştiği süreç de bugün son buldu.

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI BELLİ OLDU
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 100 bini imzayı Muharrem İnce ile Sinan Oğan'ın tamamladığını belirtti.

Açıklamasında 14 Mayıs'ta yapılacak seçimde 4 adayın belirlendiğini belirten Yener, yarından itibaren resmi sürecin başlayacağını duyurdu.

Yener, şu ifadeleri kullandı:

"Seçmenler tarafından teklifte bulunma sonucunda Muharrem İnce için 114 bin 661, Sinan Oğan için 110 bin 508, Fatih Erbakan için 69 bin 255, Doğu Perinçek için 27 bin 65'tir.  Kurulumuz imza sürecinin sona ermesinden sonra yapmış olduğu toplantılar sonucunda Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlerde Cumhurbaşkanı adaylarının alfabetik sırayla, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Oğan olduğuna karar vermiştir. Karar Resmi Gazete'de ilan edilmek üzere gönderilmiştir. Resmi süreç yarından itibaren başlayacaktır."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gittiğimiz her yerde 'ne olur bizi bunlara bırakmayın' diyorlar "Türkiye 2 yıl sonra yeniden seçime gidecek" Perinçek: Biz de Cumhur İttifakı'nda yer almak istiyoruz HDP’nin masaya oturmasına vatandaş ne diyor? Muhabirimiz Hamza Aktay Ümraniye'de nabzı ölçtü