Son dakika haberleri... ATA İttifakı adayı Sinan Oğan da 100 bin imzayı toplayarak cumhurbaşkanı adayı olmaya hak kazandı

Son dakika haberleri... ATA İttifakı adayı Sinan Oğan da 100 bin imzayı toplayarak cumhurbaşkanı adayı olmaya hak kazandı. Oğan, Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin ardından dördüncü aday oldu.

Son dakika haberleri... ATA İttifakı adayı Sinan Oğan da 100 bin imzayı toplayarak cumhurbaşkanı adayı olmaya hak kazandı

Zafer Partisi öncülüğünde kurulan Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Sinan Oğan, cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli 100 bin imzaya ulaştı.

SİNAN OĞAN DA 100 BİN İMZAYI TOPLADI
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) "Cumhurbaşkanı Aday Gösterilme Durumu" ekranındaki verilere göre Oğan, 14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanı seçiminde aday olabilmek için gerekli 100 bin imzayı aldı.

Türkiye genelindeki il ve ilçe seçim kurullarında, cumhurbaşkanı adayı gösterilmek istenen ve YSK tarafından cumhurbaşkanı adaylık başvuruları kabul edilen Doğu Perinçek, Davut Turan, Erkan Trükten, Halil Murat Ünver, Hilmi Özden, İrfan Uzun, Tevfik Ahmet Özal ve Yakup Türkal'ın imza süreci işlemleri devam ediyor.

Bugün de devam edecek imza verme işlemi, 27 Mart Pazartesi günü saat 20.00'de sona erecek.

Bu arada YSK tarafından cumhurbaşkanı adaylık başvurusu kabul edilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 25 Mart Cumartesi günü cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli 100 bin imzaya ulaştı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise partisinin Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere gireceğini belirterek, 24 Mart Cuma günü cumhurbaşkanı adaylığı sürecini sonlandırdı.

SİNAN OĞAN'DAN İLK AÇIKLAMA
Oğan, 100 bin imzanın toplanmasının ardından yaptığı ilk açıklamada "Türk milletinin aziz evlatları, Bütün zorluklara rağmen 120.000 imza hedefine ulaşacağız inşallah. Bu adaletsiz düzende sakın ola 100.000’e ulaştık, artık imza atmamıza gerek yok demeyin zira bu zaferimizi elimizden almak için her şeyi yapacaklar. Yok imzalar mükerrer diyecekler, yok kenarı ıslanmış diyecekler yok bilmem ne diyecekler… O sebeple 120 bin sayısına ulaşana kadar devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

'CHP’nin tavanı PKK’lı, CHP’nin tavanı YPG’li' diyen Cemal Enginyurt'tan Kemal Kılıçdaroğlu sözleri Sedef Kabaş CHP'den aday adayı oldu Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun adaylık başvuruları kabul edildi Yeniden Refah Partisi ile Milletvekilliği pazarlığı yapıldı mı?