Dilan Polat, Şulemsi, Özlem Öz! Paralarına hayran olduk pijamalarını samimi bulduk biz çıkardık başımıza

Dilan Polat, Şulemsi, Özlem Öz ve daha niceleri... Dilan Polat hakkında yürütülen bir soruşturma var. Diğer isimler hakkında iddialar ortaya atılsa da bu yazının yazıldığı 8 Kasım 16.00 itibarıyla henüz bir gelişme yok. Zaten yazının konusu da yasal süreç değil. Bizim güce olan hayranlığımız, ev haline veya dini paylaşımlara olan zaafımız.

Bahadır Çolak

Bahadır Çolak

Dilan Polat'ı herkes nereden tanıdı? Instagram'daki paylaşımlarından.

Peki Dilan Polat, Instagram'daki hangi paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çekti? Para saçtığı, altın dağıttığı, lüks mekanlarda gezdiği fotoğraf ve videolarıyla.

Yaşam tarzıyla Dilan Polat'a benzetilen ve son iki gündür dikkatleri üzerlerine çeken "ozlemlinaoz" kullanıcı adlı Özlem Altınok Öz ve "sulemsi" kullanıcı adına sahip Şule Kayatürk, hangi yönleriyle Dilan Polat'a benzetiliyor? 

İşleri bir yana lüks yaşamları veya evlerinin içinden yaptıkları paylaşımlarıyla.


Dilan Polat, Şule Kayatürk, Özlem Altınok Öz
Dilan Polat, Şule Kayatürk, Özlem Altınok Öz

GÜCE HAYRANLIK

Günümüzde Türkiye'de hayatta kalabilmek ve fark edilebilmek için güçlü olmak zorundasınız. Bu gücü sadece fiziki olarak algılamayın. Vücut, para, bilgi, kıyafet. Güç sergilemek için çeşitli araçlardan. 

Bilgiyle sunduğunuz güç hemen fark edilemez. Diğerleri ise kısa sürede etkili olmaları açısından geçer akçe. 

"Zenginin parası züğürdün çenesini yorar" atasözü klişe olsa da parası olanı konuşmayı, çekiştirmeyi seviyoruz. Dikkatimizi çekiyor, gizliden gizliye hayranlık duyuyoruz. 


Dilan Polat, Şulemsi, Özlem Öz! Paralarına hayran olduk pijamalarını samimi bulduk biz çıkardık başımıza - Resim : 2

"SAMİMİYET" ZAAFİYETİ

Evde pijamalı, kimi zaman makyajsız, çocuğuna yemek yediren, bir yandan parası olduğu halde evinde çocuğuna annelik görevini de yerine getiren, mutfağa girip yemek yapan (aynı bizim gibi aşını kaynatan) kadınları gördüğümüzde de "vay be kadına bak" diyerek duvarlarımızı da yıkıyoruz.


Dilan Polat, Şulemsi, Özlem Öz! Paralarına hayran olduk pijamalarını samimi bulduk biz çıkardık başımıza - Resim : 3

DİLAN POLAT'I, ŞULEMSİ'Yİ, ÖZLEM ÖZ'Ü BİZ TEPEMİZE ÇIKARDIK

Kimse kimseyi kandırmasın. Lüks, şatafat ilgimizi çekiyor. "Uyumadan şöyle bir bakıyorum Instagram'daki story'lere" diyerek normalleştirmeyelim. Onların paylaşımlarımdaki

yemek yapmaları, çocuklarıyla ilgilenmeleri, dini duygularımıza oynayan hareketleri de "yaa ne kadar bizden biri, hem parası var, hem çocuklarıyla ilgileniyor, hem yemek yapıyor, hem kocasının yanında hem de ibadetlerini yapıyor

 dememize neden oldu. 

Suç kısmı güvenlik güçlerinin ve yargının bileceği iş. Ancak toplum nezdinde saygınlık kazanmalarına da biz vesile olduk. Hıyarım var diyene bir avuç tuzla koşarsak onlar da o hıyarları cacık yapar kokmasın diye basar sarımsağı afiyetle içer. Sen ben de Kemal Sunal'ın Tokatçı filminde canlandırdığı Osman gibi cama ekmek banarız. 

Dilan Polat